Anunt privind acordarea tichetului educational pentru familiile cele mai defavorizate

Familiile cu copii inscrisi in invatamintul prescolar, primar sau gimnazial pot depune la primaria comunei Luizi Calugara dosar pentru acordarea unui tichet educational in valoare de 500 lei.

-VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 1150 LEI, PENTRU INVATAMINTUL PRIMAR SI GIMNAZIAL

-VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 284 LEI.,PENTRU INVATAMINTUL PRESCOLAR.

Pentru mai multe relatii va puteti adresa la d-na Anca din cadrul Primariei Luizi Calugara.

ACTE NECESARE PENTRU TICHETUL EDUCATIONAL OUG 133/2020

– CERERE TIP
– ACTE DE STARE CIVILA ( BULETIN IDENTITATE PARINTI, CERTIFICATE NASTERE COPII,CERTIFICAT DECES DACA ESTE CAZUL)
– ACTE DOVEDITOARE PRIVIND VENITURILE- SALAR NET (ADEVERINTE DE SALAR, CUPOANE ALOCATIE, CUPOANE PENSIE)
– ADEVERINTA ANAF (SE ELIBERAREAZA DE PRIMARIA LUIZI CALUGARA);

– VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 1150 LEI,PENTRU INVATAMINTUL PRIMAR SI GIMNAZIAL;
– VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 284 LEI.,PENTRU INVATAMINTUL PRESCOLAR.

Nume Data Fisier
ACTE NECESARE TICHETE 500 LEI 04/09/2020 Descarcă